Garīgā/Mentālā veselība

Nomierini savu prātu - sadzirdi savi sirdi

"Ja vēlies saprast kā darbojas Visums, domā enerģijas, frekvenču un vibrāciju līmenī" - Nikola Tesla.


Kad es uzsāku savu atveseļošanās ceļu, es lasīju daudzu cilvēku stāstus, kuri bija atveseļojušies no dažādām "neārstējamām" slimībām. Visos stāstos tika uzsvērts tas, ka pats būtiskākais, kas palīdzēja tiem atveseļoties bija tieši mentālais un garīgais līdzsvars ķermenī un prātā. Sakārtot savu prātu un domas bija pats svarīgākais, lai pakāpeniski varētu atveseļoties arī fiziskais ķermenis un tā tas bija arī manā gadījumā.

Kā tas darbojas? Kā mūsu prāts un domas ietekmē mūsu fiziskā ķermeņa veselību? Jā, viss šajā Pasaulē sastāv un darbojas saskaņā ar enerģiju, frekvencēm un vibrācijām. Fiziskais ķermenis ir tikai viens no mūsu ķermeņiem. Visas mūsu domas un sajūtas sākas jau mūsu enerģētiskajos ķermeņos, līdz tās nonāk līdz fiziskajam ķermenim. Mēs esam daudz vairāk, nekā mēs spējam redzēt paskatoties uz sevi spogulī.

Cik augstās frekvencēs vibrēs mūsu fiziskais ķermenis un prāts, tik fiziski vesels būs arī mūsu ķermenis. Jebkurš var viegli pārbaudīt to, kā ūdens vibrē un kā mainās tā struktūra atkarībā no tā kāda mūzika un skaņas ir tā tuvumā. Piemēram, ielejiet ūdens bļodā tīru ūdeni, nolieciet tā tuvumā audio tumbu un pārbaudiet, kā ūdens reaģēs uz smago metālu un kā uz klasisko mūziku. Atkarībā no atskaņotās mūzikas veida varēsim novērot vai nu rāmas un mierīgas vai arī haotiskas un agresīvas ūdens virsmas kustības.

Mūsu ķermenis pārsvarā sastāv no ūdens un mūsu prāts, domas un emocijas ir tā "mūzika", kuras nosaka to, kā vibrēs mūsu ķermenis. Savukārt šīs vibrācijas ļoti tieši ietekmē mūsu fiziskā ķermeņa šūnu un orgānu veselību. Tāpēc, piemēram, ja esam pastāvīgā stresā, tad var sākt sāpēt vēders, vai pacelties asinsspiediens. Un kā ir, ja šāds stress notiek ilgstoši un jau kļūst par normu? Protams, tas pakāpeniski pāriet dažādās fiziskās slimībās, kuras ar laiku var kļūt hroniskas. Cilvēki sāk lietot dažādus medikamentus, lai atgūtu veselību, taču labākās zāles ir novērst slimības sākotnējo cēloni. Tāpēc arī ir tāds teiciens - "viss ir mūsu galvā". Sakārtosim savu galvu un ķermenis pats sakārtos visu pārējo.

Viegli pateikt - nestreso. Visi zinām, ka realitātē tas viss nav tik vienkāši un dažādas dzīves situācijas rada šo satraukumu un spriedzi mūsu prātā un ķermenī. Varbūt kāds sev jautās: "Kāpēc cits pie identiskas situācijas ir mierīgs, kā "pitons", bet es stresoju pie katra mazākā sīkuma?" Tas viss ir darbs ar sevi, un tas ir pats grūtākais, taču arī pats svarīgākais darbs pasaulē. Lai mēs spētu uz dažādām situācijām reaģēt pēc iespējas mierīgāk un nosvērtāk, mums sākumā ir jānomierina sava ķermeņa vibrācijas un jāpaaugstina ķermeņa frekvences, tad arī mūsu nervu sistēma būs daudz spēcīgāka un līdzsvarotāka un mūs vairs nevarēs "izsist no sliedēm", katrs nepareizi pateiktais vārds vai skatiens. Viss sākas ar mums un arī miers sākas mūsos!


Kas tad ir tās lietas, kuras var palīdzēt un palīdzēja arī man? Visas šīs tehnikas un prakses es pildīju, lai atgūtu savu veselību un daļa no šīm praksēm joprojām ir mana ikdienas sastāvdaļa, lai mans prāts un ķermenis būtu pēc iespējas mierīgāks un līdzsvarotāks:

  • meditācijas (daudzi noteikti šo vārdu ir dzirdējuši vai arī regulāri to praktizē. Protams, meditācijas ir daudz un dažādas un katrs ar šo vārdu var saprast ko citu, bet tas kas vieno visas meditāciju prakses, ir tas, lai mūsu prāts kļūtu mierīgāks un mēs beidzot pabūtu paši ar sevi).
  • afirmācijas un manifestācijas (jā, dažādu vārdu un teikumu atkārtošana tiešām darbojas un, ja tas viss tiek darīts ar pareizām sajūtām un pārliecību, tad agri vai vēlu tas viss pakāpeniski sāk materializēties).
  • informācija mūsu prātam un sirdij (šis arī ir ļoti būtisks faktors, atrast īstos cilvēkus, vabūt kādus garīgos skolotājus, kuri mūs uzrunā, kuru izteiktās frāzes mūs spēcina un dod mums pārliecību par sevi un parāda to, kas mēs patiesībā esam un parāda mums ceļu pie sevis).
  • pozitīvisma prakses (piemēram, dienā, kad esam labi izgulējušies un ķermenis ir izstrādājis pietiekami daudz "laimes" hormonus, mūs nekas nevar ietekmēt. Bet kā ir tad, kad viss ir slikti un mums nav šo nepieciešamo "laimes" hormonu. Tad šos hormonus mums kaut kā jāmēģina izstrādāt pašiem. Piemēram, dažādas smieklu terapijas, vai vienkārši paņemot zobos zīmuli un nostājoties spoguļa priekšā. Zīmuļa turēšana zobos imitē smaidu mūsu sejā un mūsu sejas mīmikas dod signālu uz mūsu smadzenēm. Savukārt smadzenes, atkarībā no šo signālu veida izstrādā ķermenī arī atbilstošos hormonus, vai tie būtu hormoni, kuri atbild par laimi un prieku vai arī tādi, kuri atbild par dusmām un agresiju).
  • elpošana un aukstums (šo jau es minēju Fiziskās veselības sadaļā, par to, kā elpošanas vingrinājumi un aukstums stiprina mūsu nervu sistēmu. Protams, kā iepriekš minēju, tad aukstumam jābūt pakāpeniskam un piemērotam Tavam ķermenim, lai tas neradītu pretēju efektu. Savukārt apzinātas elpošanas tehnikas ir daudz un dažādas un kāda stresainā situācijā ar dažādiem elementāriem  elpošanas vingrinājumiem mēs varam īsā laikā līdzsvarot savu prātu un ķermeni).

Protams, es neesmu nekāds miera iemiesojums. Arī manā ikdienā joprojām ir situācijas, kuras var man radīt stresu un satraukumu. Taču, tas kas man šobrīd ir, tie ir  dažādi instrumenti, ar kuru palīdzību es varu nomierināt savu prātu un domas, līdz ar to nomierinot arī sava ķermeņa vibrācijas. Sāc jau šodien, nomierini savu prātu un sadzirdi savu sirdi!