Fiziskā veselība

Tavā ķermenī viss ir nepārtrauktā kustībā - palīdzi ķermenim šajos procesos

Arī, ja mēs paši nekustamies, iekšā ķermenī nepārtraukti notiek kustība. Kustība orgānos, kustība šūnās, viss ir nepārtrauktā kustībā! Šī visa kustība nodrošina ķermeņa kvalitatīvu darbību. Taču, lai šī iekšējā kustība notiktu pēc iespējas kvalitatīvāk, tad arī mums pašiem fiziski jāveic kādas ārējās darbības, lai dotu šai kustībai papildus enerģiju un virzību.


Piemēram, ja mēs ilgstoši nevirināsim kādas durvis, tad šo durvju eņģes ar laiku sarūsēs un tas pats notiek arī ar mūsu ķermeni un mūsu locītavām. Un, ja ķermenim nepieciešams atveseļoties, tad šādai ārējai kustībai ir vēl lielāka nozīme, jo mēs ar savām fiziskajām darbībām veicinām asinsriti un vielmaiņu, tādā veidām palīdzot ķermenim atbrīvoties no visa liekā un nevajadzīgā. Ķermenim vienmēr ir vajadzīga enerģija, un šī enerģija ir kustībā!

Kā rakstīju, tad es visu dzīvi biju ļoti aktīvs sportists. Ar fizisko aktivitāšu daudzumu manā ikdienā nebija problēmu, manā gadījumā bija tieši otrādi, šo fizisko aktivitāšu bija pārāk daudz un es ļoti pārslogoju savu ķermeni, līdz ķermenis mani apturēja. Viss ir un visam jābūt līdzsvarā un, ja šis līdzsvars tiek izjaukts, tad mūsu ķermenis mūs par to brīdina. Brīdināšana var notikt gan caur dažādām sāpēm, gan slimībām. Galvenais, šos brīdinājumus laicīgi pamanīt, bet vislabāk līdz šādiem brīdinājumiem vispār nenonākt un regulāri rūpēties par savu fizisko ķermeni.


Manā gadījumā muskuļi atrofējās, tajos pakāpeniski samazinājās spēks un arī attiecībā uz fiziskajām slodzēm vajadzēja būt ļoti uzmanīgam, jo pārmērīga slodze prasītu papildus enerģiju no muskuļiem un tas varēja paātrināt muskuļu atrofiju. 

Taču, neskatoties uz to, ka  muskuļi nesaņēma signālus no smadzenēm, tajos tāpat palika kustību atmiņa un pareizām un samērīgām kustībām bija ļoti liela nozīme, lai uzlabotu asinsriti un palēninātu šo muskuļu atrofiju. Man muskuļos vajadzēja uzturēt pastāvīgu tonusu un nodrošināt regulāru asins apgādi, tāpēc atveseļošanās sākumā manas fiziskās aktivitātes sastāvēja no dažādiem stiepšanās vingrinājumiem un pilatēm, kā arī dažādiem vingrinājumiem, kuri stiprināja dziļos muskuļus.

Tiklīdz es sapratu, ka smadzenes piegādā nepieciešamos nervu signālus un baro muskuļus un, ka mani muskuļi sāk atjaunoties es pārgāju uz vingrinājumiem ar papildus svariem, lai palielinātu muskuļu masu un spēku.

Kādas aktivitātes manā ikdienā ir šobrīd:

  • treniņi ar svariem (3x nedēļā, te ieskats kādā no maniem treniņiem). Pats veidoju savu treniņu programmu tā, lai tā aptvertu visas muskuļu grupas un treniņa programma būtu paredzēta muskuļu masas palielināšanai.
  • elpošanas vingrojumi (no rītiem pirms brokastīm, te ir ieskats kādā no manām elpošanas sesijām). Elpošanas vingrojumi palielina skābekļa daudzumu ķermenī, tādā veidā stiprinot nervu sistēmu un imunitāti, kā arī palielina enerģiju šūnās.
  • auksta duša (parasti no rītiem). Mums ir mācīts, ka karsta duša atslābina un nomierina, taču tieši auksts ūdens stiprina mūsu nervu sistēmu un imunitāti. Bet ar aukstu ūdeni ir jābūt ļoti uzmanīgam, jo ne katrs ķermenis fizioloģiski ir paredzēts ledus peldēm un jāmāk ieklausīties savā ķermenī un sajust tā robežas, tāpēc kādam iespējams ir jāapstājas tikai pie vēsas dušas.
  • fasciju stiepšana (2x-3x nedēļā). Daudzi droši vien nav dzirdējuši tādu jēdzienu, kā fascija, taču tieši fascijām ir ļoti būtiska loma mūsu ķermenī. Fascijas caurvij un satur kopā visu mūsu ķermeni un muskuļus. Pareizi fasciju stiepšanas vingrojumi uzlabo ķermeņa elastību, mobilitāti un mazina traumu risku.
  • skriešana (parasti pavasara un vasaras sezonās). Taču uzreiz varu pateikt, ka skriešana nav veselīgākā nodarbošanās, jo skriešanas laikā radītie triecieni var negatīvi ietekmēt ceļu locītavas un muguru, un liela nozīme ir pareizai skriešanas tehnikai un apaviem. Daudz drošāka un veselīgāka noteikti varētu būt nūjošana vai vienkārši aktīvas pastaigas.

Lai kādas būtu Tavas fiziskās aktivitātes, galvenais, lai tās vispār būtu un, lai tās būtu regulāras. Uz šo dzīvi mums ir dots tikai viens ķermenis un mums nav iespējas to kā automašīnu nomainīt ik pēc pāris gadiem. Atveseļošanās ceļa laikā es satiku daudzus cilvēkus, kuri dzīvo ieslodzīti savos ķermeņos un arī es tuvojos šādai situācijai, tāpēc esiet pateicīgi savam ķermenim par to, ka tas darbojas. Fiziski vesels ķermenis ir galvenais priekšnosacījums tam, lai jūs būtu laimīgi un piepildīti, jo pateicoties fiziskajam ķermenim, jūs variet piepildīt savus sapņus un mērķus.